Kurumsal

 
Firmamız 1980 yılından beri özel kimyasallar alanında yüksek kimya mühendislerimiz, metalurji mühendislerimiz ve manyetik-penetrant uzmanlarımız ile hizmet vermektedir.
Bir çok konuda Türkiye de ilk olmamızın getirdiği tecrübeleri en iyi şekilde kullanabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.
 
 
Misyonumuz ve Vizyonumuz;
 
Firmamızın uzmanlaştığı faaliyet alanında müşterilerimizin tüm ürün ve beklentilerini dünya standartlarında karşılamak.
Mevcut ve yeni tüm ürün gruplarımızla faaliyet bölgemizin gelişimine katkıda bulunmak, girişimci ve yenilikçi olmak.
Çevreye ve doğaya zarar vermeden sektörümüzün tüm ihtiyaçlarını karşılamak.
Dünya ,bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunarak dünya markası olmak.
Çığır açıcı yenilikler sunarak ,başarımızı daimi kılmak.
Müşterilerimize benzersiz rekabet avantajları sağlayarak en uzun süreli başarı ve etkiyi yaratmak.
 
 
 
 

FİRMA PROFİLİ;

 

Firmamız 4000 m2'si kapalı alan olmak üzere 7500 m2 alanda üretim yapmakta olup sektörümüzün konusunda ilk ve lider firmasıdır.

Türkiye'de Tahribatsız Muayene Malzemeleri üretiminde ürünlerin Tip Sertifikalarına sahip ilk ve tek üretici olmamızın yanında parti deneyleri laboratuvarımızda EN ISO 3452-2, AMS-2644, ASTM E 1417, EN ISO 9934-2, AMS 2641,ASTM E 1444 standartlara uygun şekilde yapılıp, ürünlerimiz sertifikalandırılarak müşterilerimize gönderilmektedir.

Ürünlerimiz dolumu 1.sınıf ruhsatlı modern aerosol tesisimizde yapılmakta olup tesisimiz günlük 30.000 adet kapasitelidir.

Ar-Ge çalışmalarımız değişen ve gelişen dünyamızdaki tüm ihtiyaçlar ve yenilikler göz önünde bulundurularak artan hızla devam etmektedir.

Metal Bakım ve Koruma Kimyasalları,Elektronik Bakım ve Koruma Kimyasalları,Tekstil Yardımcı Kimyasalları,Sprey Boyalar,Otomotiv Kimyasalları ve Tahribatsız Muayene Kimyasalları ile dünyada 21 ülkede bayiliklerimiz aracılığı ile faliyet göstermekteyiz.

 
 

PENETRANT MUAYENESİ

 
Penetrant muayenesi malzemenin yüzeyine açılan çatlaklar, katlanmalar, tabakalanmalar, gözenekler ve eritme eksikliği gibi süreksizliklerin tespitinde kullanılır. Metalik malzemelere uygulanmak ile beraber muayene ortamı ile reaksiyona girmeyen, yüzeyi aşırı gözenekli olmayan diğer malzemelerede uygulanır. Penetrant uygulanmadan önce malzeme yüzeyi temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Uygun penetrant süreksizliğin içine girecek şekilde uygulanmalı, nufuziyet süresi sonrası fazla penetrant yüzeyden giderilmelidir. Geliştirici uygulanarak süreksizlik içindeki penetrantı emmesi sağlanır ve yüzeydeki belirtisi gözlemlenerek kayıt altına alınır.
 
 
Uygulama Alanları: Uçak Sanayi/Otomobil Sanayi/Makina Sanayi/Gemi İnşaat Sanayi/Nükleer Santrallar/Enerji Santrallari/Boru Hattı/Baraj-Köprü İnşaatları/Enerji/Yol-İnşaat/Kaynaklar/Depolama Tankları
 
Tipik Çatlaklar: Soğuk çatlaklar/Sıcak çatlaklar/Taşlama çatlakları/Şiddetli kanama yapan çatlaklar/Farklı boylarda gözenekler/Gözenek kümeleri/Gerilme korozyon çatlakları
 
Malzeme Uygulamaları: Çelik alaşımları/Dövmeler/Dökümler/Kaplama Levhalar/Talaşlı İmalat Malzemeleri/Kaynak Birleşme yeri/Plastik/Seramik/Diğer Sentetik Malzemeler
 
 
 
 
 
 
 

MANYETİK PARÇACIK MUAYENESİ

 
Manyetik parçacık muayenesi malzemenin yüzey ve altındaki çatlaklar,katlanmalar,tabakalanmalar,gözenekler ve eritme eksikliği gibi süreksizliklerin tespitinde kullanılır.Ferromanyetik tüm malzemelere uygulanır(Bağıl geçirgenlik>100 olmalı). Manyetik Parçacık uygulanmadan önce malzeme yüzeyi temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Önceden mıknatıslanma yapılmış ise mıknatıslık giderilir.İnceleme koşulları kontrol edilerek seçilen muayene ortamına göre uygun ışık koşulları sağlanır.Muayene ortamı referans bloklar ile kontrol edilir.Mıknatıslanma alan yönü kontrolü ve şiddeti ölçülür. Muayene alanı belirlenir.Muayene alanında manyetik alan oluşturularak uygun manyetik ortam uygulanır.Belirtiler incelenerek kayıt altına alınır ,malzeme demanyetize edilerek son temizleme işlemi yapılır.
 
İşlem Sırası : Ön Temizlik - Demanyetizasyon - İnceleme Koşulları Kontrolü - Muayene Ortamı Kontrolü - Alan yönü ve şiddeti ölçümü Muayene Alanı belirlenmesi - Mıknatıslama ve Muayene ortamı uygulama - İnceleme/Kayıt - Demanyetizasyon - Temizlik
 
Uygulama Alanları : Denizcilik Sanayi/Otomobil Sanayi/Makina Sanayi/Gemi İnşaat Sanayi/Nükleer Santrallar/Enerji Santrallari/Boru Hattı/Baraj-Köprü İnşaatları/Tren Yolları/Takım İmalatı/Kaynaklar
 
Malzeme Uygulamaları : Çelik Alaşımları(Östenetik Hariç)/Dökme Demir/Kobalt/Nikel/Kaynak Birleşme Yeri
 
Bulunabilir Süreksizlikler : Çatlaklar/Gaz Gözenekleri/Sıcak Yırtılmalar/Enklüzyonlar/Katlanma ve Soğuk Ayrılmalar